Jakie dokumenty są potzrebane by zapisać dziecko do szkoły

College, uniwersytet czy wieczorowe kursy? Gdzie się kształcić, zdobywać wiedzę i nowe umiejętności?

Jakie dokumenty są potzrebane by zapisać dziecko do szkoły

Postprzez para » 29 Cze 2013, 07:56

Witam mieszkam w Banbury . Mam pytanie odnoście szkoły i dokumentów jakie będą do niej wymagane .Córka skończyła w polsce 1 liceum czyli ma skończone 16 lat rocznikiem 17 . Jakie należy złozyć dokumenty i jaką szkołę trzeba wybrać by była mozliwość kontynuacji nauki w Anglii . Jeśli ktoś mógłby napisać coś konkretnego , będę wdzięczna .Dodam , iż córka ma dobre wyniki w nauce i angielski na niezłym poziomie ..Pozdrawiam Anna
para

Re: Jakie dokumenty są potzrebane by zapisać dziecko do szko

Postprzez Admin » 01 Lip 2013, 11:42

Dzien dobry Anno.

Warto bedzie chyba sprawdzic kilka opcji. Corka ma 16/17 lat, a niektore dzieci w Anglii juz koncza edukacje w tym wieku.

Najlepiej bedzie jezli przejdziesz sie do kilku szkol i zapytasz osobiscie, duzo zalezy od tego czy dana szkola ma wolne miejsca. Czasami do szkoly trzeba zapisac dziecko z duzym wyprzedzeniem.

W Banbury idz do BGN czyli Blessed George Napier School, adres do szkoly:
Blessed George Napier Catholic School & Sixthform

Addison Road
Banbury
Oxon
OX16 9DG
Tel. 01295 264216
BGN jest szkola katolicka i pierwszenstwo maja dzieci z katolickich rodzin. Ogolnie Blessed Geogre Napier prezentuje dosc wysoki poziom nauczania i wielu polskich rodzicow bardzo pozytywnia wypowiada sie o tej szkole.

Druga szkola jaka powinnas sprawdzic jest Banbury School zwana teraz Banbury Academy. Szkola ma troche gorsza opinie, ale to nie znaczy ze jest zla. W przeszlosci bylo pare wydarzen, ktore negatywnie odbily sie na polskich dzieciach, ale w ostatnim czasie nie bylo informacji o podobnych wypadkach.

Adres do Banbury Academy:
Banbury Academy,
Ruskin Road,
Banbury,
Oxfordshire,
OX16 9HY
Tel: 01295 251451

Mozna sprobowac tez z North Oxfordshire Academy
Adres to:
North Oxfordshire Academy
Drayton Road
Banbury OX16 0UD
Tel: 01295 253181

Nastepna szkola to Warriner School, ale to juz trzeba bedzie sie ruszyc z Banbury bo szkola jest w Bloxham. Bloxham jest bardzo blisko i nie wiekszych problemow z transportem z Banbury.
The Warriner School
Banbury Road
Bloxham
Banbury OX15 4LJ
Tel: 01295 720777

Kolejna szkola jest Chenderit School
Adres:
Chenderit School
Archery Road
Middleton Cheney
Banbury OX17 2QR
Tel: 01295 711567
ta szkola ma profil artystyczny, tez jest poza Banbury - w Middleton Cheney, ale nie jest to daleko i nie ma problemow z transportem.

Zobacz, do ktorej szkoly masz najblizesz, naprawde warto sie przejsc, porozmawiac z nauczycielami. Zapytasz sie od razu o jak mozna zapisac dziecko do szkoly i wypelnisz aplikacje. Jesli masz wiecej pytan pisz.
Potrzebujesz tłumaczenia dokumentu, pomocy w wypełnieniem aplikacji o pracę lub wniosku o benefity? Skontaktuj się z nami, wiecej informacji tutaj.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Postprzez para » 01 Lip 2013, 15:05

Dzięki wielkie Admin za odpowiedż . Córa będzie u mnie w niedzielę więc od razu pójdziemy do tych szkół . Przyjechałam tu z partnerem tu to znaczy do Banbury po ponad 2 latach związek się rozpadł , facetowi odbiło totalnie , w sensie kontrola absolutna nad moją osobą . Zero wychodzenia samej itp tylko on i on szaleństwo nie wytrzymałam i kazałam mu sie spakować , wrócic do kraju .Ja nie bardzo mam po co wracać , chcę tutaj żyć z córką . Szukam pracy na wczoraj , latam po agencjach , podobno nie miało być problemu , by znależć tu pracę z podstawą anglika . Byłam też w Mayday niestety jeszcze z nim .Zanim otworzyłam usta , powiedział gościowi , że nie rozmawiam po angielsku , totalny idiota .On dostał pracę choć nie mówi rewelacyjnie , dostał i ją teraz porzucił .A ja mam wrócić za kilka tygodni jak się niby nauczę lepiej .Więc widzisz jakiego mądrego miałam faceta , spalił mi najlepszą agencję jak dla mnie do znalezienia szybko pracy .Mam kasę na miesiąc życia , mam fajne miejsce pokój dla siebie i dla niej . Ale nie mogę nic znależć nawet głupiego sprzątania .Uczę sie jeżyka , staram się jak mogę zostałam sama a nawet głupiego sprzatania nie mogę znaleźć .Byłam w premier people , chamionie . apexie . Masakra cv zostawiałam w kilku sklepach polskim też .W piątek mam spotkanie w sprawie nin . Prosiła bym Cię jesli byś miał jakiś namiar na cokolwiek w Banbury , proszę daj mi znać naprawdę na cokolwiek by mieć jakąś płynną finansową . Z góry dzięki .Pozdrawiam Ania
para

Postprzez Admin » 01 Lip 2013, 20:20

Na pewno wszystko się ułoży. Odnośnie pracy to warto spróbować agencję Paterson w Bicester - dają pracę w Banbury w First Line. Angielskiego tak bardzo znać nie trzeba (trzeba choć troszkę, rozumieć) tylko trzeba do Bicester jechać żeby do agencji się zapisać.

Więcej o pracy w Banbury dla Polaków bez angielskiego tutaj.

Teraz ważne żeby nin załatwić bo też do każdej pracy będzie potrzebne.
Potrzebujesz tłumaczenia dokumentu, pomocy w wypełnieniem aplikacji o pracę lub wniosku o benefity? Skontaktuj się z nami, wiecej informacji tutaj.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Postprzez para » 02 Lip 2013, 12:21

Dzięki raz jeszcze za informację .Byłam dzisiaj w mayday w końcu mnie zarejestrowali .Myślę , że dostanę pracę . Opisałam i wyjaśniłam całą sytuację .Sorry za moje gorzkie żale , ale ciężko przerabiać taką sytuację samej .Pozdrawiam ciepło .Ania
para

Wróć do Edukacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości