Jak sprawdzić wysokość emerytury w UK

Informacje na temat emerytury w Wielkiej Brytanii. Kto i kiedy może otrzymać emeryturę i w jakiej wysokośći.

Jak sprawdzić wysokość emerytury w UK

Postprzez Admin » 04 Maj 2019, 14:30

Każdy jest w stanie sprawdzić wysokość swojej emerytury w Wielkiej Brytanii. Aby sprawdzić wysokość emerytury nie trzeba wcale dzwonić lub iść do urzędu wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Wystarczy wejść na stronę rządową www.gov.uk, założyć konto, zweryfikować swoje dane (national insurance number, dane z payslipów lub P60). Po zweryfikowaniu i założeniu konta można sprawdzić ilość przepracowanych lat, wysokość emerytury oraz datę, od której będzie można otrzymywać emeryturę.

Cały proces nie jest skomplikowany, najwięcej trudności może spowodować proces weryfikacyjny (wpisywanie danych z pyslipów). Trzeba mieć ostatni payslip lub P60 i czasami system nie rozpoznaje wysokości wypłaty i nie pozwala na weryfikację. Warto wtedy spróbować jeszcze raz, ewentualnie zamiast payslipa, użyć P60. Zazwyczaj po kilku próbach udaje się wpisać poprawną kwotę (liczy się każdy pens i przecinek) i można korzystać już z konta.

Konto jest zabezpieczone w kilka sposobów, trzeba znać swój numer użytkownika i hasło, ale dodatkowo podczas logowania otrzymasz kod na swój telefon. Pozwala to na upewnienie się, że prywatne informacje nie dostaną się w niepowołane ręce.

Jeśli potrzebujesz pomocy ze sprawdzeniem wysokości emerytury lub wieku emerytalnego skontaktuj się z nami.

A jeśli informacja się przydała, skomentuj i podaj dalej :D
Potrzebujesz tłumaczenia dokumentu, pomocy w wypełnieniem aplikacji o pracę lub wniosku o benefity? Skontaktuj się z nami, wiecej informacji tutaj.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 834
Rejestracja: 22 Paź 2010, 16:50

Wróć do Emerytura w UK

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron