Dlaczego dziecko powinno uczyć się polskiego języka?

College, uniwersytet czy wieczorowe kursy? Gdzie się kształcić, zdobywać wiedzę i nowe umiejętności?

Dlaczego dziecko powinno uczyć się polskiego języka?

Postprzez Admin » 18 Gru 2011, 20:48

Wielu rodziców uważa, że język polski nie jest dziecku potrzebny ponieważ mieszkają w Anglii i nie planują powrotu do Polski. Jednak od kilu tygodni widać zmianę u rodziców, wielu myśli o zapisaniu dzieci do szkoły ponieważ obawiają się, że Anglia wystąpi z Unii Europejskiej i Polacy będą musieli wracać do rodzinnego kraju. Czy to jest jedyny powód aby zapisać dziecko do szkoły?
Potrzebujesz tłumaczenia dokumentu, pomocy w wypełnieniem aplikacji o pracę lub wniosku o benefity? Skontaktuj się z nami, wiecej informacji tutaj.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Re: Dlaczego dziecko powinno uczyć się polskiego języka?

Postprzez aga19812 » 09 Sty 2012, 23:30

:idea: :?:
...moje dzieci uczą się już w Polskiej Sobotniej Szkole w Didcot (PSS:D )...
Chcę, by moje dzieci umiały czytać i pisać po polsku, może to ja powinnam ich uczyć języka ojczystego, ale niestety casem brak mi sił i cierpliwości przy odrabianiu lekcji ze szkoły angielskiej... więc krótko mówiąc poszłam na łatwiznę... ale cieszę się, że mam taką możliwość...
Nie wiem czy wrócę na stałę do Polski, na razie nie planuję, i oby żadna sytuacja życiowa, czy nieporozumienia polityczne mnie do tego nie zmusiły. Jestem Polakiem. Jedno z moich dzieci urodziło się w Anglii i też jest Polakiem, choć myśleliśmy, że uda nam się zrobić dwa obywatelstwa. Niestety, wbrew pozorom dostać obywatelstwo angielskie nie jest łatwo... Sam fakt, zamieszkania nie da ani mi ani dzieciom obywatelswa, więc może być tak, że będziemy tu żyć i będziemy obywatelami Polski, nie chcę, żeby moje dzieci były w pewnym sensie anaalfabetami...
Poza tym dzięki szkole i nauce języka polskiego w przyszłości otwiera się drogę do uzyskania lepszego zawodu (tłumacz, praca na lotnisku, praca związana z handlem międzynarodowym i wiele innych).
Uważam, że moim obowiązkiem jest zapewnienie przyszłości dziecku, a inwestycja w jego edukację jest najlepszą formą...
...może moje dzieci będą pisały lepszą polszczyzną niż ja, bo mi się trochę zapomniało... :oops:
aga19812

Postprzez Admin » 11 Sty 2012, 21:55

A jak dzieciom podobało się w nowym budynku szkoły w Didcot?

Image
Potrzebujesz tłumaczenia dokumentu, pomocy w wypełnieniem aplikacji o pracę lub wniosku o benefity? Skontaktuj się z nami, wiecej informacji tutaj.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Postprzez ilonak2809 » 12 Paź 2013, 00:44

Witam!!!
Czy mogę jeszcze zapisać swoje dziecko na ten rok szkolny do Polskiej Szkoły w Didcot?
Ilona
ilonak2809

Postprzez Admin » 15 Paź 2013, 21:29

Hej Ilona,
niestety nie ma żadnych zajęć dla dzieci w Didcot, jeśli coś będzie się działo to postaramy się o tym napisać.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Wróć do Edukacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość