Studia w UK

College, uniwersytet czy wieczorowe kursy? Gdzie się kształcić, zdobywać wiedzę i nowe umiejętności?

Studia w UK

Postprzez Admin » 18 Mar 2013, 22:19

Festival management - poważnie brzmi - gdzie się uczysz na uniwerku, w collegu? Jak się nauka podoba? Sporo osób się pyta jak rozpocząć studia w Anglii, podpowiedz.
Potrzebujesz tłumaczenia dokumentu, pomocy w wypełnieniem aplikacji o pracę lub wniosku o benefity? Skontaktuj się z nami, wiecej informacji tutaj.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Re: Studia w UK

Postprzez dOmii2407 » 16 Kwi 2013, 14:37

Podsumowujac teraz wszystko to nie jest takie trudne,jak sie wie co trzeba zrobic! ;p pospelnic pare wymogow, powysylac dokumenty i napisac dobry personal statement. Jak sie aplikuje samemu, bez zadnej pomocy to mozesz nie spac pare nocy i stresowac sie pare miesiecy! Nalezy pamietac, ze w UK szkolnictwo dziala calkiem inaczej niz w Pl i szczerze to do tej pory zastanawiam sie jakimi wymogami sie kieruja hehe. Ja do wszystkiego dochodzilam sama z kolazanka i jak mialysmy problem z ang to nasi Hosci pomagali. Czyatalam tez bardzo duzo aczkolwiek nie wiem czy to nie wprowadzalo czasem jeszcze wiekszego zamieszania,gdyz na roznych stronach pisalo co innego... IELTS exam lub inny wymagany certyfikat jezykowy trzeba raczej zdac na kazda uczelnie.
W moim przypadku aplikacja wyszla na 'spontana' . Dwa tygodnie przed deadline ogarnelam wszystko ale adrenalina towarzyszyla mi caly czas haha. Planowalam isc na studia w nastepnym roku ale pomyslalam 'co mam do stracenia' i sie udalo! ;) na jeden universtytet nie musialam nawet tlumaczyc matury.
Jezeli ktos z forum ma jakies pytania ,prosze pisac na priv z checia pomoge! wiem przez co sie przechodzi jak sie nie ma kogo o zapytac o rade i czy postepujesz dobrze z ta cala dokumentacja. Jest troche zamieszania z tym i stresu , fakt ale mam nadzieje ze WORTH IT!
cheers x
dOmii2407

Postprzez Admin » 16 Kwi 2013, 21:55

To do ilu uczelni składałaś podania? Musiałaś zdawać IELTS żeby dostać się na studia w Anglii? Albo jaki inny egzamin zdałaś?
Potrzebujesz tłumaczenia dokumentu, pomocy w wypełnieniem aplikacji o pracę lub wniosku o benefity? Skontaktuj się z nami, wiecej informacji tutaj.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Postprzez maciej7 » 19 Maj 2013, 22:12

Ja musialem IELTS zdac zeby otrzymac unconditional offer z Brookesa i pokazac Polskie swiadectwo maturalne.

Dobra rada przy okazji zdawania IELTS to upewnic sie, ze dostaniecie oficjalne potwierdzneie zdania egzaminu- 'Test Report Form'.
Egzamin jest wazny przez 2lata od otrzymania wynikow, i tylko przez 2 lata sa trzymane dane zdajacych; po uplywie tego okresu instytucje nie maja mozliwosci wystawienia kopii zaswiadczenia z wynikami.

W moim przypadku potwierdzenie, ktore college w ktorym zdawalem egzamin wyslal do Uczelni zaginelo, przez co moje Graduation bylo zagrozone -lol-

Na szczescie panie w administracji daly sie przekonac, ze skoro zaliczylem wszystkie przedmioty na uczelni w ciagu 3lat studiow i oddalem dissertation, tzn ze moj angielski jest wystarczajaco dobry i 'podarowaly mi' brak zaswiadczenia z IELTS'a ;)

Pozdrawiam i zycze powodzenia!
maciej7

Postprzez Admin » 20 Maj 2013, 10:50

A co oznacza "unconditional offer" - chodzi o potwierdzenie przyjecia w poczet studentow czy cos innego?

Czyli w Twoim przypadku IELTS bylo wymagane nie tylko do rozpoczecia studiow, ale takze chcieli to sprawdzic na koncu?

Moze doradzicie co jest lepsze FEC, CAE czy IELTS?
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Postprzez maciej7 » 22 Maj 2013, 22:13

Kiedy aplikowalem na Brooksa przez UCAS, najpierw otrzymalem z Uczelni 'conditional offer', co oznacza tyle, ze zostanie sie przyjetym na dana uczelnie, jesli spelni sie podane przez nich warunki.

W moim przypadku bylo to dostarczenie swiadectwa maturalnego przed ukonczeniem kursu, tak aby administracja uczleni mogla potwierdzic moje oceny, oraz zdanie egazminu IELTS na 7.5, z min 6.5 z czytania i pisania.

Po tym jak wyniki IELTS'a zostaly dostarczone na Uczelnie, otrzymalem kolejne pismo, tym razem z 'Unconditional Offer', co oznacza dokladnie tyle, ze zostalo sie przyjetym na dana uczlenie i nie trzeba spelniac zadnych dodatkowych warunkow.

Z powodu jakiejs zmiany w systemie ksiegownia danych na Brooksie, moje zaswiadczenie z IELTS'a zaginelo, wiec kiedy dostarczylem swidectwo maturalne spytano mnie rowniez o zaswiadczenie z IELTS:/ na szczescie jak pisalem wczesniej, mimo braku takowego zaswiadczenia wszystko dobrze sie skonczylo i teraz tylko czekanie na Graduation! :)

Pozdrawiam i jesli macie jakies pytania, postaram sie pomoc w miare mozliwosci!
maciej7

Postprzez Admin » 23 Maj 2013, 22:13

Co studiujesz (studiowałeś) na Brooksie? Ogólnie polecasz studia w Oxfordzie? Jak inni studenci traktują Polaków?
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Postprzez dOmii2407 » 13 Cze 2013, 14:44

Skladalam na dwie uczelnie: London metropolitan i Buck new university. Na wszystkie dostalam sie 'conditional' ,warunkiem byl IELTS. W tamta sobote zdawalam egzaminy a teraz czekam 13 dni na wyniki.

Z tego co sie orientuje IELTS jest najbardziej popularnym egzaminem na uczelnie. Ale nie zawsze jest wymagany.
Moje kolezanki nie musze go pisac, od razu dostaly sie 'unconditional ' pomimo tego ze nasze wyniki z matury z ang(bo Na takiej podstawie nie musza go zdawac) nie roznia sie duzo. A nawet w jednym przypadku sa takie same.
Czasami sie zastanawialam na jakies podstawie oni faktycznie to analizuja... :|
dOmii2407

Postprzez Klau » 20 Mar 2015, 21:05

Witam, jestem tutaj nowa. Mam na imię Klaudia. od niedawna jestem w uk. Chciałabym w przyszłym roku iśc na studia i nie ma pojęcia jak sie do tego zabrać. Mam tylko ukończone LO w pl (z dobrymi ocenami) ale nie mam matury, nie podchodziłam nawet. Z tego co udało mi się wyczytać, wiem że można tutaj studiowiać bez pl matury, jednak trzeba zdać jakis ogólnik. Mój angielski.... jest na poziomie podstawowym :oops: , nigdy nie przykładałam sie do jego nauki gdyz większą uwage sprowadzałam na język hiszpański (może to by mi gdzieś pomogło? :?: bo po hiszpansku mówie perfekcyjnie) . Prosze o pomoc : !! Dziekuję
Klau

Postprzez Admin » 21 Mar 2015, 11:09

Buenos dias Senora :D Na początek to musisz popracować nad angielskim, bez dobrego angielskiego będziesz miała małe szanse na studia w UK. Niektóre uniwersytety żądają dokumentów stwierdzających poziom angielskiego, ale nie wszystkie. Dokumenty z polski przetłumaczysz na http://www.languagestation.co.uk, ale najpierw angielski.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Wróć do Edukacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość