Studia w Anglii

College, uniwersytet czy wieczorowe kursy? Gdzie się kształcić, zdobywać wiedzę i nowe umiejętności?

Re: Studia w Anglii

Postprzez Admin » 22 Kwi 2013, 11:07

W Anglii jest bardzo duzo uniwersytetow, collegow i mozliwosc nauki. Duzo organizacji ma swoje wlasne kryteria naboru i warto sprawdzic bezposrednio u nich jakich dokumentow potrzebujesz. Dodatkowo inne kryteria sa w Szkocji i chyba w Walii, np teraz bardzo duzo Polakow decyduje sie na studia w Szkocji bo oplaty sa zdecydowanie mniejsze niz w Anglii, a uniwerystety sa rownie prestizowe np Uniwersytet w Edynburgu. Masz juz jakis konkretna uczelnie upatrzona?
Potrzebujesz tłumaczenia dokumentu, pomocy w wypełnieniem aplikacji o pracę lub wniosku o benefity? Skontaktuj się z nami, wiecej informacji tutaj.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Postprzez summersblood777 » 23 Kwi 2013, 09:13

Kompletnie nie wiem jaką uczelnie by wybrać, i jaka byłaby najbardziej przyjazna w sensie że nie trzeba żadnej polskiej matury jako zaświadczenia że mozesz sie uczyć. Chodzi mi o studia takie np jak pielegniarstwo, pedagogika, jakieś zarzadzanie itp;) Czy są uczelnie które tego nauczają a nie wymagaja polskiej matury;p ?
summersblood777

Postprzez panki13 » 24 Kwi 2013, 19:56

Re: Studia w UK

przez dOmii2407 » 16 Kwi 2013, 14:37

Podsumowujac teraz wszystko to nie jest takie trudne,jak sie wie co trzeba zrobic! ;p pospelnic pare wymogow, powysylac dokumenty i napisac dobry personal statement. Jak sie aplikuje samemu, bez zadnej pomocy to mozesz nie spac pare nocy i stresowac sie pare miesiecy! Nalezy pamietac, ze w UK szkolnictwo dziala calkiem inaczej niz w Pl i szczerze to do tej pory zastanawiam sie jakimi wymogami sie kieruja hehe. Ja do wszystkiego dochodzilam sama z kolazanka i jak mialysmy problem z ang to nasi Hosci pomagali. Czyatalam tez bardzo duzo aczkolwiek nie wiem czy to nie wprowadzalo czasem jeszcze wiekszego zamieszania,gdyz na roznych stronach pisalo co innego... IELTS exam lub inny wymagany certyfikat jezykowy trzeba raczej zdac na kazda uczelnie.
W moim przypadku aplikacja wyszla na 'spontana' . Dwa tygodnie przed deadline ogarnelam wszystko ale adrenalina towarzyszyla mi caly czas haha. Planowalam isc na studia w nastepnym roku ale pomyslalam 'co mam do stracenia' i sie udalo! na jeden universtytet nie musialam nawet tlumaczyc matury.
Jezeli ktos z forum ma jakies pytania ,prosze pisac na priv z checia pomoge! wiem przez co sie przechodzi jak sie nie ma kogo o zapytac o rade i czy postepujesz dobrze z ta cala dokumentacja. Jest troche zamieszania z tym i stresu , fakt ale mam nadzieje ze WORTH IT!
cheers x
dOmii2407 Posty: 3Rejestracja: 19 Lut 2013, 21:28

Tutaj jest post dotyczący nauki w UK, możesz się skontaktować z tą osobą jak podane jest w poście i odpowie na Twe pytania...
panki13

Postprzez Admin » 29 Kwi 2013, 12:23

Egzaminy IELTS - z tego co wiem to tylko i wylacznie sie na studia przydaja (jesli jestes z innego kraju i chcesz rozpoczac studia w UK). Nie wiem czy polecalbym takie cos, juz lepiej zrobic CAE lub FCE - uznawane przez wiekszosc uniwersytetow jako swiadectwo znajomosci angielskiego, a dodatkowo uznawane na calym swiece. Z takim FCE albo CAE to moznal w Polsce spokojnie w liceum angielskiego uczyc, albo w Rosji, Tajlandii czy nawet Meksyku - bo to bardziej miedzynarodowe kwalifikacje sa. Wiec jesli jest mozliwosc wyboru to zdaj FCE/CAE zamiast IELTS.
Potrzebujesz tłumaczenia dokumentu, pomocy w wypełnieniem aplikacji o pracę lub wniosku o benefity? Skontaktuj się z nami, wiecej informacji tutaj.
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Postprzez dOmii2407 » 13 Cze 2013, 14:57

Nie powiem na 100% ale wydaje mi sie ze to calkiem mozliwe. Wiem za to na pewno, ze sa 'course foundation ' , ktore trwaja rok i przygotowuja i wprowadzaja do calego kursu. Na nie rowniez mozna dostac pozyczke od rzadu. Slyszalam, ze niektorzy ludzie robia tylko ten roczny kurs i tyle.
dOmii2407

Postprzez dOmii2407 » 13 Cze 2013, 15:02

Tzn w moim przypadku i prawdopodobnie w wiekszosci, uczelnia wyznaczyla mi egzamin i minimum punktacji.
Po IELTS tez mozna uczyc angielskiego, z tego co wiem ;)
dOmii2407

Postprzez tala27.95 » 25 Lis 2013, 21:41

Witam :)
mam pytanie dotyczące studiów w Anglii. Zastanawiam sie jakie przedmioty musze zdawac namaturze i z jakim wynikiem musze je zdac zeby miec wieksze szanse na dostanie sie. Przeczytałam na forum coś o potrzebie przełumaczenia polkiej matury. Na czym to polega i czy koniecznie musze to robić ? Jeśli tak to gdzie ?
Prosze o pomoc :)
tala27.95

Postprzez Admin » 26 Lis 2013, 11:53

Mature mozesz przetlumaczyc tutaj

Przedmioty zaleza od tego jaki przedmiot chcesz studiowac. Wiesz juz jaki kierunek cie interesuje? Jesli tak to poszukaj uczelni, ktora oferuje ten kierunek i zobacz jakie sa kryteria przyjec. Czasami kryterium przyjec moze byc egzamin z angielskiego, jak u ciebie z jezykiem?
Awatar użytkownika
Admin
Administrator

Postprzez tala27.95 » 26 Lis 2013, 19:48

Chciałabym studiować chemię i myśle o University of Greenwich. Z językiem jest całkiem dobrze, chociaż nie zaczęłam jeszcze typowych przygotowań do nauki. Jak wyglądają egzaminy wstepne z jezyka i czy sa one na kazdej uczelnii ?
tala27.95

Postprzez wiewiur79 » 03 Gru 2013, 01:23

Często jest tak ze Uniwersytet ma już swój wydział do tlumaczenia innych dokumentów na ich wymogi. Roznie to bywa.
wiewiur79

PoprzedniaNastępna

Wróć do Edukacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość